♡ DĚKUJEME, že podporujete vinaře z Moravy ♡

Rosé Carmenére 2018 - Vinařství Josef Valihrach - mz, polosuché

Ročník 2018
Alkohol (%): 11,5
Objem (l): 0,75
Moravské zemské víno
Polosuché

190,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Carménère je víno z hroznů odrůdy původně vysazené ve francouzském regionu Médoc, kde se používá k výrobě hlubokých červených vín a příležitostně používané pro přípravu cuvée stejným způsobem jako Petit Verdot.

Člen rodiny hroznů Cabernet. Název „Carmenere“ pochází z francouzského slova pro karmínové (Carmin), který odkazuje na brilantní rudé barvy podzimního listí. Odrůda je také známa jako Grande Vidure, historické synonymum z Bordeaux, i když současné předpisy Evropské unie zakazují dovoz chilské révy pod tímto názvem do Evropské unie. Spolu s odrůdami Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Malbec a Petit Verdot je Carmenere považováno za jednu šesti původních odrůd modrých hroznů z Bordeaux, z Francie. Carmenere se pěstuje také ve východní Itálii v regionech Veneto a Friuli-Venezia Giulia a v menším množství v Kalifornii. Carmenere je jednou z nejstarších evropských odrůd a pravděpodobně je předchůdcem jiných známějších odrůd jako Cabernet Sauvignon. Také existují názory, že Carmenere může být Biturica, vinná réva chválená ve starověkém Římě, což je také jméno, pod kterým bylo město Bordeaux známé v té době.

8 ks