• Doprodej

Scarabeus Pinot noir 2018 - Vinařství Škrobák - suché, výběr z hroznů

450,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Detaily produktu

Parametry

Barva vína
Červené víno
Odrůda vína
Rulandské modré - Pinot noir
Ročník vína
2018
Zatřídění vína
Výběr z hroznů
Zbytkový cukr
Suché
Alkohol (%)
14,5
Zbytkový cukr (g/l)
0,3
Kyseliny (g/l)
6,0
Vinařská podoblast
Velkopavlovická
Vinařská obec
Čejkovice
Vinařská trať
Stará hora
Objem lahve (l)
0,75
Doporučená archivace v letech
20
Snoubení s jídlem
Masa z grilu
Zvěřina
Další informace o víně
Leželo v dubovém sudu
Nefiltrováno
Produkt obsahuje oxid siřičitý (buď jen přírodní z vinohradu, nebo dodaný vinařem)

Popis

SCARABEUS
Chrobák pečlivý – moravsky Škrobák – patří mezi brouky Scaraby, kteří byli ve starověkém Egyptě uctíváni a byli považováni za posvátné. Kamenní Skarabové byli rituálně vkládáni do obvazů při mumifikaci na tělo zesnulého, aby tak chránili jeho duši. Skarabové měli úzkou spojitost s bohyní Isis, která je chránila. Byla mimo jiné bohyní přírody, rostlin a učila lidi pěstovat a pečovat o ovoce, zeleninu a také révu vinnou. Tak jako kdysi Isis pečovala o révu, tak i rodina Škrobákova teď s láskou pečujee o, aby daly ty nejkvalitnější hrozny pro špičkové víno.

SLOVO VINAŘE
PINOT NOIR – Velké víno vyrobené s úctou k přírodě. Hrozny pocházejí z naší nejstarší vinice, staré 45 let. Leželo 24 měsíců ve francouzských sudech. Barva je tmavě cihlová. Ve velmi intenzivním aroma převládají vařené povidla, marmeládové tóny, brusinky, hřebíček, skořice a doutnající dřevo. Mohutná, kořeněná, hřejivá chuť podpořená alkoholem s příjemným projevem dřevitých tříslovin, zakončená kávovým zrnem. Víno je svým charakterem vhodné ke zrání v láhvi a archivací bude získávat na kvalitě.

O VÍNĚ
Rulandské modré je starobylá francouzská modrá moštová odrůda původem z Burgundska, vznikla pravděpodobně křížením odrůd Tramín červený a Mlynářka.Slovo „Rulandské“ bylo zapůjčeno z německé oblasti, jmenoval se tak Johann Seger Ruland. Historický název v českých zemích byl Roučí modré. Víno je hebké a ležením získává na kvalitě, barva je od  světle granátové až po cihlové tóny, vždy slabšího odstínu. V chuti i ve vůni lze vysledovat zahradní jahodu, která je neklamným znakem odrůdy, ležením v láhvi se můžou vyskytnout tóny sušené švestky. Rulandské modré je v dnešní době legendární a internacionální odrůdou pěstovanou na celém světě. Mít ve skleničce RM znamená pro znalce vín výjimečný okamžik a téměř vždy se jedná o vrchol ochutnávky nebo večera. Povolené synonymum v ČR je Pinot noir.