Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Vladislav B.
22.11.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
vynikající- obchod nabízí špičková vína od supr vinařů
Avatar Pavel S.
12.11.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Velmi dobrá komunikace, kvalitní balení zboží a doprava.
Avatar Markéta K.
01.08.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
výborná zkušenost s termíny, komunikací, s celým obchodem, je patrné, že si obchodník svých zákazníků váží
Avatar Věra F.
19.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Vše jak inzerováno, velka ochota a příjemné jednání. Velká spokojenost.
Avatar Ilona K.
12.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Po zaplaceni ,jsem mela za 2 dny vino doma a vyborny vino!!!
  • Oceněné víno

Pinot noir 2016 - Vinařství Baraque - suché, výběr z hroznů - Velká zlatá medaile Hradecký pohár vína 2019

OCENĚNÍ
Velká zlatá medaile Hradecký pohár vína 2019

210,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Detaily produktu

Parametry

Barva vína
Červené víno
Odrůda vína
Rulandské modré - Pinot noir
Ročník vína
2016
Zatřídění vína
Výběr z hroznů
Zbytkový cukr
Suché
Alkohol (%)
14,0
Zbytkový cukr (g/l)
0,4
Kyseliny (g/l)
5,7
Vinařská podoblast
Velkopavlovická
Vinařská obec
Velké Pavlovice
Vinařská trať
Nadzahrady
Objem lahve (l)
0,75
Doporučená archivace v letech
12
Snoubení s jídlem
Tvrdé sýry
Vepřové maso
Další informace o víně
Produkt obsahuje oxid siřičitý (buď jen přírodní z vinohradu, nebo dodaný vinařem)
Víno ke krbu

Popis

SLOVO VINAŘE
Hrozny v kvalitě výběru z hroznů kvasily ve vinifikátoru při vyšších teplotách, čímž bylo docíleno nejen atypicky vysoké barevnosti, ale také výrazných kořenitých tónů. Ty byly ještě podpořeny zráním v pálených dubových sudech. Ležením na lahvi pak víno získalo na harmonii a kulatosti. Barva je sytě rubínová se širším nazlátlým okrajem. Vůně je intenzivní, pikantně kořenitá, s patrnou stopou zrání v dubovém sudu, doplněná tóny červeného bobulového ovoce a peckovin, ale také uzeného masa. Chuť je hebká a hladká s příjemnými šťavnatými tóny vyzrálého ovoce, koření a kvalitního dubového sudu. Víno je harmonické s dlouhým, příjemně čokoládovo-kořenitým závěrem.

OSOBNOST VÍNA PODLE VINAŘE - LOVEC SOUSEDEK

Pinot Noir 2016 je jako muž, který už má životní zkušenosti, ale ještě mu zůstala mladistvá chuť něco dokázat. Dopoledne si vynosí nářadí na zahradu a pustí se do výroby poctivého dřevěného stolu. Oblečený do půli těla se rukama láskyplně dotýká opracovávaného kusu nábytku. Dřevo je totiž jeho vášeň. A jak si sluneční paprsky probleskující mezi listy švestky hrají na jeho těle, sousedky z okolí nahlížejí přes plot a těší se pohledem na jeho vypracované tělo. Je to totiž přesně ten typ muže, se kterým by rády byly nevěrné svým manželům... Kdyby chtěl..

TIP SOMMELIÉRA
Vanilka, vanilka a vanilka. To je to, co vás jako první udeří do nosu a úplně oblouzní. V chuti vanilka také pokračuje, ale již se uklidní a můžu vychutnávat pinotovou odrůdovost tohoto báječného vína. V závěru je poměrně vyšší tříslovina, která doufejme napovídá něco o potenciálu tohoto vína k ležení a archivaci. Druhý den po otevření se vanilková vůně zakulatila a spojila se jak ve vůni, tak v chuti. Nalézám džem z červeného rybízu a sušené švestky. Chutná moc.

OCENĚNÍ
Velká zlatá medaile Hradecký pohár vína 2019

O VÍNĚ
Rulandské modré je starobylá francouzská modrá moštová odrůda původem z Burgundska, vznikla pravděpodobně křížením odrůd Tramín červený a Mlynářka.Slovo „Rulandské“ bylo zapůjčeno z německé oblasti, jmenoval se tak Johann Seger Ruland. Historický název v českých zemích byl Roučí modré. Víno je hebké a ležením získává na kvalitě, barva je od  světle granátové až po cihlové tóny, vždy slabšího odstínu. V chuti i ve vůni lze vysledovat zahradní jahodu, která je neklamným znakem odrůdy, ležením v láhvi se můžou vyskytnout tóny sušené švestky. Rulandské modré je v dnešní době legendární a internacionální odrůdou pěstovanou na celém světě. Mít ve skleničce RM znamená pro znalce vín výjimečný okamžik a téměř vždy se jedná o vrchol ochutnávky nebo večera. Povolené synonymum v ČR je Pinot noir.