• Oceněné víno

Rulandské modré barrique EGO no. 90 2017 - Zámecké vinařství Bzenec - suché, výběr z hroznů - Šampion Salon vín Valtice 2020

OCENĚNÍ
Šampion - Salon vín Valtice 2020
Zlatá medaile - Prague Wine Trophy 2019

850,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Detaily produktu

Parametry

Barva vína
Červené víno
Odrůda vína
Rulandské modré - Pinot noir
Ročník vína
2017
Zatřídění vína
Výběr z hroznů
Zbytkový cukr
Suché
Alkohol (%)
13,5
Zbytkový cukr (g/l)
0,7
Kyseliny (g/l)
5,4
Vinařská podoblast
Mikulovská
Vinařská obec
Dolní Dunajovice
Vinařská trať
Zimní vrch
Objem lahve (l)
0,75
Doporučená archivace v letech
8
Snoubení s jídlem
Paštiky
Roastbeef
Další informace o víně
Produkt obsahuje oxid siřičitý (buď jen přírodní z vinohradu, nebo dodaný vinařem)

Popis

SLOVO VINAŘE
Víno světlejší rubínové barvy s příjemnou viskozitou. Vůně sušených brusinek, švestek s lehkým nádechem sladkého koření v závěru. Víno zrálo více než rok v nových barikových sudech, v chuti je elegantní, lehce kořenité, s příjemnou kyselinkou a delším závěrem.

O VÍNĚ
Rulandské modré je starobylá francouzská modrá moštová odrůda původem z Burgundska, vznikla pravděpodobně křížením odrůd Tramín červený a Mlynářka.Slovo „Rulandské“ bylo zapůjčeno z německé oblasti, jmenoval se tak Johann Seger Ruland. Historický název v českých zemích byl Roučí modré. Víno je hebké a ležením získává na kvalitě, barva je od  světle granátové až po cihlové tóny, vždy slabšího odstínu. V chuti i ve vůni lze vysledovat zahradní jahodu, která je neklamným znakem odrůdy, ležením v láhvi se můžou vyskytnout tóny sušené švestky. Rulandské modré je v dnešní době legendární a internacionální odrůdou pěstovanou na celém světě. Mít ve skleničce RM znamená pro znalce vín výjimečný okamžik a téměř vždy se jedná o vrchol ochutnávky nebo večera. Povolené synonymum v ČR je Pinot noir.

OCENĚNÍ
Šampion - Salon vín Valtice 2020
Zlatá medaile - Prague Wine Trophy 2019