♡ DĚKUJEME, že podporujete vinaře z Moravy ♡

  • Nové

Frankovka 2016 - Vinařství Horák - suché, VOC

Ročník: 2016
VOC Modré hory
Suché
Alkohol: 13,0 %
Zbytkový cukr: (g/l): 0,5
Kyseliny: (g/l): 5,5
Morava,Velkopavlovick, Vrbice, Krátký
240,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Označení VOC Modré hory garantuje původ a nejvyšší kvalitu vína typického pro danou oblast. Hrozny pocházejí z redukované sklizně.
Víno zrálo 18 měsíců v moravských dubových a akátových sudech.Víno má tmavší rubínovou barvu. Vůně je čistě ovocná s dominancí višně. Chuť je plná, oblá, s příjemnou tříslovinou.

Frankovka je starobylá modrá moštová odrůda. Do Státní odrůdové knihy byla zapsaná v r. 1941. Povolená synonyma – Lemberger, Blaufränkisch. O původu odrůdy se vedou spory, podle slovního základu „frank“, v mnoha místních názvech, lze usuzovat na původ z centrálních oblastí francké říše (prof. Kraus). Hrozen je středně velký až velký, hustý s krátkou stopkou, bobule středně velká, modročerná, kulatá. Sklizňové zralosti odrůda dosahuje ve druhé polovině října. Víno je s vyšší kyselinou a tříslem, v chuti i vůni po peckovém červeném ovoci, většinou višně, třešně. Vhodné k dlouhému ležení v láhvi a k barikování.

16 ks