Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Vladislav B.
22.11.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
vynikající- obchod nabízí špičková vína od supr vinařů
Avatar Pavel S.
12.11.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Velmi dobrá komunikace, kvalitní balení zboží a doprava.
Avatar Markéta K.
01.08.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
výborná zkušenost s termíny, komunikací, s celým obchodem, je patrné, že si obchodník svých zákazníků váží
Avatar Věra F.
19.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Vše jak inzerováno, velka ochota a příjemné jednání. Velká spokojenost.
Avatar Ilona K.
12.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Po zaplaceni ,jsem mela za 2 dny vino doma a vyborny vino!!!
  • Doprodej

Veltlínské zelené 2020 (oranžové víno) - Vinařství Baraque - suché, moravské zemské víno - řada PUNK - POSLEDNÍ LAHVE

PRÁVĚ SE DÍVÁTE NA ORANŽOVÉ VÍNO

POZOR!
Pokud jste nikdy neochutnali oranžové víno a budete ho pít poprvé, je velmi pravděpodobné, že pro vás bude naprosto jiné, divné a možná vám nebude vůbec chutnat. Proto se při objednání tohoto vína rozmyslete. Reklamace u těchto vín nepřijímáme. Vína máte možnost ochutnat při některé z našich degustací na Vrbici při ubytování buď na www.u3ruzi.cz nebo na www.levandlovachalupa.cz.

Oranžové víno je termín, který se používá pro vína vyráběná starobylými gruzínskými technologiemi (kachetinské technologie), nebo technologiemi experimentálními, podobnými kachetinským. Víno se vyznačuje temně žlutou (jako ranní moč), naoranžovělou, ryšavou a někdy až měděnou barvou. Ve vůni jsou, pro oranžová vína, charakteristické tóny různého sušeného ovoce, sušených květin, oříšků, pomerančů, meruňek a někdy i kyselého zelí. Chuť je robustní a nezvyklá, můžou se projevovat až slané, či umami tóny.

Základní technologie spočívá v dlouhé maceraci hroznů určených pro výrobu bílých vín, neřízené fermentace a další dlouhé, až několika měsíční maceraci již prokvašené suroviny (rmutu), optimálně v kameninové nádobě (kvevri) zakopané v zemi. Teprve potom se surovina lisuje a s minimálním (a jediným podílem) SO2 se stáčí bez dalšího krášlení a filtrace do láhve. Z této technologie vychází jak biodynamické vinařství, tak vinaři autentisté, či někteří bio vinaři.

280,00 Kč Sleva 10%
252,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Detaily produktu

Parametry

Barva vína
Bílé víno
Odrůda vína
Veltlínské zelené
Ročník vína
2020
Zatřídění vína
Moravské zemské víno
Zbytkový cukr
Suché
Alkohol (%)
11,5
Zbytkový cukr (g/l)
0,7
Kyseliny (g/l)
6,2
Vinařská podoblast
Velkopavlovická
Vinařská obec
Velké Pavlovice
Objem lahve (l)
0,75
Doporučená archivace v letech
12
Další informace o víně
Leželo v dubovém sudu
Nefiltrováno
Produkt obsahuje oxid siřičitý (buď jen přírodní z vinohradu, nebo dodaný vinařem)
Sediment ve víně
Vinný kámen není na závadu

Popis

SLOVO VINAŘE
Veltlín sklizený při 20,5 °NM jsme i se slupkami rozkvasili vlastním zákvasem. Polovina kvasila i se slupkami v novém nepáleném dubovém sudu, kde následně 14 týdnů macerovala. Druhá polovina kvasila v otevřené kadi a následně se macerovala v nerezi. Po vylisování byla kupáž stočena do starých dubových sudů, v nichž zrála 10 měsíců. Víno bylo nalahvováno bez síření, čiření a filtrace.

OSOBNOST VÍNA PODLE VINAŘE - STUDENT Z FILDY

Veltlínské zelené 2020 připomíná mladíka, co je tak trochu alternativní. Proto vás nepřekvapí, že místem první schůzky je jeho oblíbená čajovna, kde vám vybere čajovou směs z bylinek a pomerančové kůry. Dojde i na vodní dýmku a tabák s příchutí karamelu a sušených meruněk. V mlhavém šeru mu hledíte do očí a přemýšlíte, jestli byste ho mohla milovat. Teprve později pochopíte, že pravým zdrojem jeho přitažlivosti je charakter. Pevné názory, peprný smysl pro humor, rozhodnost a snad...

O VÍNĚ
Veltlínské zelené je v  ČR nejrozšířenější pěstovanou odrůdou.  Na Moravě byly v minulosti pro odrůdu používané názvy Bělošpičák a Muškatel. Její původ sahá pravděpodobně až do starověku a odrůda vznikla buď na území Itálie. C
huť šťávy hroznu je kořenitá s jemným muškátovým aroma. Víno při redukované sklizni je velmi kvalitní, žluto zeleného odstínu. Ve vůni je charakterem zelený pepř, lipový květ, zelené jablko. V chutí zelené jablko, mandlové a kořenité tóny. Víno je vhodné pro výrobu sektů a pro zrání v lahvi.