• Doprodej
  • Oceněné víno

HIBERNAL 2016 - Vinařství Horák - suché, výběr z hroznů - Šampion Vinalies Internationales Paris 2017

OCENĚNÍ
Šampion Vinalies Internationales Paris 2017

666,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Detaily produktu

Parametry

Barva vína
Bílé víno
Odrůda vína
Hibernal
Ročník vína
2016
Zatřídění vína
Výběr z hroznů
Zbytkový cukr
Suché
Alkohol (%)
13,0
Zbytkový cukr (g/l)
9
Kyseliny (g/l)
7,6
Další informace o víně
Produkt obsahuje oxid siřičitý (buď jen přírodní z vinohradu, nebo dodaný vinařem)
Zrálo 42 měsíců v 600 litrovém sudu Vicars

Popis

O VÍNĚ
Hibernal je bílá interspecifická moštová PIWI odrůda vzniklá mezidruhovým křížením odrůd Seibel 7053 (Chancellor) x Ryzlink rýnský.Víno je charakteru Ryzlinku rýnského, jemné sauvignonové tóny, příjemné kyseliny. Odrůda vhodná pro výrobu biovín a k barikování. Charakterové chuťové vlastnosti – zralá broskev, grapefruit, ostatní citrusy, kořenité tóny.

OCENĚNÍ
Šampion Vinalies Internationales Paris 2017

Neuvěřitelný úspěch moravského Vinařství Horák v Paříži znamenal první double v historii prestižní světové soutěže Vinalies Internationales a opět potvrdil, že Morava patří mezi nejlepší vinařské regiony na světě a moravští vinaři jsou součástí absolutní světové špičky. Minulý rok Leoš Horák vyhrál Šampiona (Lauréat Trophée) mezi růžovými víny a nikoho ani nenapadlo, že bychom se něčeho podobného mohli dočkat i letos. Vinařství Horák však se svým vínem Hibernal výběr z hroznů 2016 vyhrálo letos v obrovské konkurenci nejprestižnější kategorii bílých vín. Prezentaci moravských a českých vín v soutěži organizovalo Národní vinařské centrum s finanční podporou Vinařského fondu.

V soutěži bylo hodnoceno 3540 vín z 45 zemí. Jen francouzských vín bylo přihlášeno 1545 a ostatní byli zástupci cizích zemí. Z České republiky bylo v soutěži hodnoceno 122 vín a z toho 36 získalo medaili. V minulém roce se stala absolutním vítězem – Šampionem v kategorii růžových vín na Moravě vyšlechtěná odrůda Cabernet Moravia, přesněji však víno Cabernet Moravia Rosé, pozdní sběr 2015, z vinařství Horák. Letošního ročníku se v odborné jury představili hned dva zástupci České republiky JUDr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu Sommelier a letos poprvé také Martin Šmíd, headsommeliér a obchodník Znovínu Znojmo. Sílící zastoupení České republiky v porotách jen dokladuje sílící zvuk našeho vinařství ve světě.