Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Vladislav B.
22.11.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
vynikající- obchod nabízí špičková vína od supr vinařů
Avatar Pavel S.
12.11.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Velmi dobrá komunikace, kvalitní balení zboží a doprava.
Avatar Markéta K.
01.08.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
výborná zkušenost s termíny, komunikací, s celým obchodem, je patrné, že si obchodník svých zákazníků váží
Avatar Věra F.
19.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Vše jak inzerováno, velka ochota a příjemné jednání. Velká spokojenost.
Avatar Ilona K.
12.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Po zaplaceni ,jsem mela za 2 dny vino doma a vyborny vino!!!
  • Doprodej

Souvignier gris 2018 (oranžové víno) - Vinařství Baraque - suché, moravské zemské víno - řada PUNK - POSLEDNÍ LAHVE

PRÁVĚ SE DÍVÁTE NA ORANŽOVÉ VÍNO

POZOR!
Pokud jste nikdy neochutnali oranžové víno a budete ho pít poprvé, je velmi pravděpodobné, že pro vás bude naprosto jiné, divné a možná vám nebude vůbec chutnat. Proto se při objednání tohoto vína rozmyslete. Reklamace u těchto vín nepřijímáme. Vína máte možnost ochutnat při některé z našich degustací na Vrbici při ubytování buď na www.u3ruzi.cz nebo na www.levandlovachalupa.cz.

Oranžové víno je termín, který se používá pro vína vyráběná starobylými gruzínskými technologiemi (kachetinské technologie), nebo technologiemi experimentálními, podobnými kachetinským. Víno se vyznačuje temně žlutou (jako ranní moč), naoranžovělou, ryšavou a někdy až měděnou barvou. Ve vůni jsou, pro oranžová vína, charakteristické tóny různého sušeného ovoce, sušených květin, oříšků, pomerančů, meruňek a někdy i kyselého zelí. Chuť je robustní a nezvyklá, můžou se projevovat až slané, či umami tóny.

Základní technologie spočívá v dlouhé maceraci hroznů určených pro výrobu bílých vín, neřízené fermentace a další dlouhé, až několika měsíční maceraci již prokvašené suroviny (rmutu), optimálně v kameninové nádobě (kvevri) zakopané v zemi. Teprve potom se surovina lisuje a s minimálním (a jediným podílem) SO2 se stáčí bez dalšího krášlení a filtrace do láhve. Z této technologie vychází jak biodynamické vinařství, tak vinaři autentisté, či někteří bio vinaři.

240,00 Kč Sleva 10%
216,00 Kč
S DPH
Počet
Na skladě není dostatek produktů Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Detaily produktu

Parametry

Barva vína
Bílé víno
Odrůda vína
Souvignier gris
Ročník vína
2018
Zatřídění vína
Moravské zemské víno
Zbytkový cukr
Suché
Alkohol (%)
13,5
Vinařská podoblast
Velkopavlovická
Objem lahve (l)
0,75
Doporučená archivace v letech
6
Snoubení s jídlem
Zapečené tvarůžky se slaninou v listovém těstě, lehce posypané kmínem
Další informace o víně
Nefiltrováno
Produkt obsahuje oxid siřičitý (buď jen přírodní z vinohradu, nebo dodaný vinařem)
Sediment ve víně

Popis

SLOVO VINAŘE
Barva vína je čajová, víno je téměř čiré, po promíchání láhve se objem nepatrně zakalí zbytky jemných kvasničných kalů. Okamžitě po otevření ve víně převládá vůně lanýžů. Po dekantaci se projevuje meruňková aromatika, čaj, propolis a nenápadné náznaky. Víno bylo nalahvováno bez čiření a filtrace a jen za minimálního přídavku síry.

OSOBNOST VÍNA PODLE VINAŘE - ZVÍŘE
Souvignier Gris 2018 je jako z příběhu o panně a netvorovi. Žije obklopen pouze knihami a čas tráví posloucháním bzukotu včel v meruňkovo-broskvovém sadě. Lidé se jej totiž kvůli jeho vzhledu bojí. Pak ale do jeho samoty vnikne dívka, která do zatuchlých komnat vnese čerstvý vzduch a on pro ni připravuje ty nejvybranější pokrmy. Při dlouhých večerních rozhovorech můžete jeho charakter a noblesu objevit stejně jako ona kráska. A pak si jej zamilujete.

TIP SOMMELIÉRA
Toto víno mne lákalo hned, jak jsem spatřil láhev. Nevím proč. Nedovedu si to vysvětlit. Dnes jsem si ho otevřel a jo, to je to, co jsem čekal. Nekompromisní suché víno, kde nezavazí kyselinka v dochuti. Mohutné. Plné. Své. Přestože nebylo filtrováno, je ve skleničce nádherná jiskra. Barva je jantarová. Po zahřátí ve skleničce mi víno vzdáleně připomínalo sherry fino se stopou lískových oříšků. Jejda, je to dobrota. Víno mi chutnalo k zapečeným tvarůžkům se slaninou v listovém těstě, lehce posypané kmínem. V dohledné době otevřu další láhev a doufám, že ochutnáte se mnou při některé z mých degustací na Vrbici.

O VÍNĚ
Souvignier gris je bílá PIWI odrůda révy vinné (odolná proti houbovým chorobám). Původ má ve šlechtitelské stanici Freiburg v Německu. Víno je sauvignonového typu s příjemnou kyselinou. Ve vůni broskev, citrusy, zelené jablko.