Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Markéta K.
01.08.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
výborná zkušenost s termíny, komunikací, s celým obchodem, je patrné, že si obchodník svých zákazníků váží
Avatar Marta R.
22.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Skvělé, rychlé služby, kvalitní vína!
Avatar Věra F.
19.05.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Vše jak inzerováno, velka ochota a příjemné jednání. Velká spokojenost.

Pinot blanc 2017 - Vinařství Stávek - suché, mzv


240,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Detaily produktu

Parametry

Barva vína
Bílé víno
Odrůda vína
Pinot blanc
Ročník vína
2017
Zatřídění vína
Moravské zemské víno
Zbytkový cukr
Suché
Alkohol (%)
13,0
Zbytkový cukr (g/l)
0,8
Kyseliny (g/l)
6,6
Vinařská podoblast
Velkopavlovická
Vinařská obec
Horní Bojanovice
Vinařská trať
Framperky
Doporučená archivace v letech
6

Popis

Leželo na vybraných sudech, nefiltrováno, školeno na kvasnicích.
Hrozny pochází z krásně osluněné trati Framperky – měli jsme tak k dispozici surovinu pro velmi extraktivní víno, které pak zrálo v několika dobře zavíněných barikových sudech z francouzského dubu a také v jednom větším novém sudu ze slavonského dubu. Barva vína je poutavě zlatě nazrálá. Ve vůni můžete najít kandovanou citronovou kůru, štrůdl ze žlutých jablek, lipový čaj, med, sušené hrušky, ale také čerstvé plody mochyně. Chuť je velmi komplexní směsí bylinných a kořenitých tónů, v podobě lékořice, vanilky, a ovocnosti pečené hrušky.

Pinot blanc je povolené synonymum dle Státní odrůdové knihy ČR pro označování názvu vína na etiketě odrůdy Rulandské bílé. Pinot blanc je oficiální název pro odrůdu v Mezinárodním katalogu odrůd a nejvíce rozšířený název ve světě pro označení této burgundské odrůdy.
Rulandské bílé je starobylá francouzská bílá moštová odrůda původem z Burgundska, vznikla pravděpodobně pupencovou mutací z Rulandského šedého. Do Státní odrůdové knihy byla odrůda zapsaná v r. 1941 jako Burgundské bílé, v r. 1993 došlo ke změně názvu ve Státní odrůdové knize na Rulandské bílé. Slovo „Rulandské“ bylo zapůjčeno z německé oblasti, jmenoval se tak Johann Seger Ruland, který se zasloužil o rozšíření odrůdy Pinot gris v okolí německého Špýru. Celý problém s názvem nastal ke konci sedmdesátých roků minulého století, kdy Francie podala podnět o neoprávněném používání značky „Burgundské“ na tehdejší Československou republiku u mezinárodního obchodního soudu v Haagu. K dohodě mezi Francií a ČSSR nikdy nedošlo, smlouva nebyla podepsaná a muselo tedy dojít ke změně označování této odrůdy v ČR (stejně tak u odrůdy Rulandské šedé a Rulandské modré). Historický název v českých zemích byl Roučí bílé.
Hrozen je středně malý až malý, mírně kuželový, uzavřený, hustý. Bobule malá, kulatá, žlutozelená, slupka tenká, dužnina řídká. Zrání pozdní, plné zralosti odrůda dosahuje až v říjnu. Víno je plné, extraktivní s příjemnými kyselinami, velmi vhodné k archivaci čímž se barevné tóny zvýrazní. Ve vůni jemné květinové vůně, u vyzrálého vína chlebnaté tóny. Chuť plná, dlouhotrvající, bohatá na extraktivní látky, harmonická, elegantní. Ve vůni i chuti můžeme hledat hrušky, broskev, červené ovoce, lískové oříšky, mandle, chlebovou kůrku, máslo, vanilku.