♡ DĚKUJEME, že podporujete vinaře z Moravy ♡

  • Nové

Neuburské 2019 - Vinařství Kadlec - suché, mz

Ročník 2019
Moravské zemské víno
Suché
Alkohol 12,0 %
Zbytkový cukr 1,5 g/l
Kyseliny 6,5 g/l
Morava, Velkopavlovická, Vrbice

210,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem Prosím, z logistických důvodů objednávejte stejné nebo různé druhy vín po 6, 12, 18 ... lahvích. Děkujeme za pochopení.

Světle zlatožlutá barva, v mladém víně jsou vůně zrlrnych broskví a ořechů a ve zrajícím víne přecházejí do vůní červeného ovoce.Zráním stoupá viskozita vína a objevují se vůně smetany. Středně plné až plné víno hebkého charakteru. Víno má zajímavé aromatické látky a jemné třísloviny.
Tohle víno doporučuji jelikož jak říkám já je to ohrožený druh,který díky své náročnosti na pěstování málem nahradily mnohem nenaročnější a daleko výnosnější odrůdy
Neuburg můj osobní pubertální šampion je s ním sice práca,ale o to větší potěšeni každým dnem zrání dává....

Neuburské je bílá moštová odrůda vzniklá nahodilým křížením odrůd Veltlínské červené x Sylvánské zelené ve druhé polovině 19. stol. v Rakousku anonymními šlechtiteli. Zde se pěstuje pod názvem Neuburger. Dle ústního podání zasadili vinaři v obci Arnsdorf vyplavené kusy réví z Dunaje a od r. 1872 z těchto vzrostlých keřů vyráběli dobré víno. Do Státní odrůdové knihy byla odrůda zapsaná v r. 1941. Hrozen je středně velký, válcovitého tvaru, bobule střední, kulatá, zelenožluté barvy. Na slupce typická černé tečky. Dužnina je podobné konzistence jako u stolních hroznů a proto v minulosti byly hrozny Neuburského používané k přímému konzumu. Víno je příjemné, neutrální, harmonické chuti s vyrovnanými kyselinami. Při redukované sklizni charakteristické zemité, ořechové tóny ve vůni, v chuti lahodné smetanové tóny.

24 ks